Nedostatek i přebytek spánku může vést ke vzniku cukrovky a rozvoji obezity

Studie proběhla u dospělých nad 45 let a starších.

Dr. M. Safwan Badr, prezident Americké akademie spánkové medicíny (AASM) řekl, že je důležité, aby dospělí prospali sedm až devět hodin každou noc. Pak přijímají zdravotní výhody spánku. Platí to pak zejména pro ty, kteří bojují s chronickými onemocněními jako je cukrovka.

Dr. Badr dále uvedl, že spánková onemocnění – včetně spánkové apnoe a nespavosti – se často vyskytují u lidí s chronickým onemocněním a mohou bránit schopnosti člověka spát zdravě.

Spoluautorka studie Janet B. Croft, PhD, řekla, že některé z nezdravých vztahů mezi trváním spánku a chronickými onemocněními lze částečně vysvětlit častou duševní tísní a obezitou.

Dodala, že to naznačuje, že by lékaři měli zvážit sledování duševního zdraví a tělesné hmotnosti u pacientů s chronickým onemocněním.

Ve studii se také objevila souvislost mezi délkou spánku a vyšším výskytem ischemické choroby srdeční, cévní mozkovou příhodou a diabetes. Tento vztah pak byl užší u lidí s výrazným přebytkem spánku.

Do studie bylo zapojeno více než 54 000 účastníků ve věku 45 let nebo starší v 14 státech. Studie byla zveřejněna v časopise SLEEP.

Zdroj: Times of India

Sdílet:

Také by se vám mohlo líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..