Pravidelné používání sociálních sítí je spojené se zhoršujícím se zdravím

Vědci z univerzity v Buffalu našli korelaci mezi nadměrným používáním sociálních sítí a vyšší mírou C-reaktivního proteinu, biologického markeru, o kterém je známo, že spouští cukrovku, srdeční onemocnění a rakovinu. Kromě toho zjistili, že bolesti zad, hrudníku, hlavy a pravidelné návštěvy praktického lékaře byly spojeny s častým používáním sociálních sítí.

Hlavní autor profesor David Lee řekl: „Využívání sociálních médií se stalo nedílnou součástí každodenního života mnoha mladistvých.“ Je důležité, abychom pochopili, jak zapojení na těchto platformách přispívá k fyzickému zdraví.

Předchozí výzkum zjistil, že sociální média jsou populární mezi mladší generací, přičemž teenageři používají online platformy přibližně šest hodin denně.

Předchozí analýza navíc odhalila, že nadměrná konzumace sociálních sítí může způsobit fyzické zhoršení zdraví jednotlivce.

„Naším cílem bylo rozšířit předchozí práci zkoumáním toho, jak je používání sociálních médií na několika platformách spojeno s výsledky fyzického zdraví měřenými pomocí biologických, behaviorálních a self-report opatření,“ řekl profesor Lee. Během studie zkoumal tým akademiků krevní vzorky. více než 250 vysokoškoláků ve věku od 18 do 24 let k posouzení jejich fyzického zdraví.

Každý účastník také vyplnil průzkumy, aby nastínil, jak často používal oblíbené platformy sociálních médií, včetně Facebooku, Instagramu, Snapchatu a Twitteru.

Profesor Lee řekl: „Byli jsme schopni stanovit korelaci mezi množstvím používání sociálních médií a těmito ukazateli fyzického zdraví.“ Čím více účastníků využívalo sociální média, tím více somatičtějších příznaků zažívali a návštěvy lékaře ohlásili. Také vykazovali vyšší úrovně chronického zánětu.“

Dodal: „Při pohledu na biologický marker v krvi jsme byli schopni najít relativně objektivnější souvislost mezi používáním sociálních sítí a fyzickým zdravím, ale toto korelační zjištění nemůže vyloučit možnost, že špatné zdraví má vliv na používání sociálních médií. „V našem předchozím výzkumu jsme zjistili, že lidé s vysokým sebevědomím měli z používání sociálních médií prospěch, ale lidé s nízkým sebevědomím nikoli, takže účinek může být více jemný.

„Stále je co dělat, ale právě teď jsem chtěl dostat slovo, že používání sociálních sítí může mít souvislost s důležitými výsledky v oblasti fyzického zdraví.“

Zdroj: diabetes.co.uk

Sdílet:

Také by se vám mohlo líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..