Britští řidiči s cukrovkou přišli o řidičské průkazy

Až k britskému premiérovi se dostal případ, kdy úřady ve Velké Británii začaly odebírat řidičské oprávnění diabetikům. David Cameron napadl pravidlo EU týkající se řidičů s diabetem na konzervativní stranické konferenci

Úředníci Spojeného království totiž příliš přísně aplikují vyhlášku EU, podle které řidiči, kteří potřebují inzulín ke snižování cukru v krvi a utrpí dvě “těžké” hypoglykemie v průběhu jednoho roku nesmí řídit. Neprodlužují tak nebo odmítají vydat řidičské licence.

Premiér napadl nedostatečně jasnou vyhlášku. Směrnice neuvádí, zda se jedná o všechny hypoglykemie, nebo jen ty v bdělém stavu. Také není stanoveno, co je to “těžká” hypoglykemie, tedy kdy se o těžkou hypoglykemii jedná.

“Očekáváme vysvětlení ze strany Evropské komise. Potřebujeme výklad minimálních standardů požadovaných touto směrnicí,” dodal premiér s tím, že zdravotní stav řidiče by měl být posuzován vždy individuálně.

Zdroj: Guardian.co.uk

Další informace: WebMD.boots.com

Sdílet:

Také by se vám mohlo líbit

Článek “Britští řidiči s cukrovkou přišli o řidičské průkazy” okomentoval jeden čtenář

  1. I simply couldn’t depart your site prior to suggesting that I actually loved the standard info an individual supply for your guests? Is going to be back regularly in order to inspect new posts. kdgafbfcaddf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..