Kardiovaskulární onemocnění je vyvolané cukrovkou 2. typu a kognitivní poruchou

Výzkum vedený Endokrinní společností uvádí, že kognitivní poruchy u lidí s cukrovkou 2. typu mohou také vyvolat mrtvici a smrt.

Podle zprávy je kognitivní porucha, když mentální schopnosti jednotlivce nejsou tak dobré, jak bývaly.

To se obvykle týká problémů ovlivňujících paměť, ale mohlo by to zahrnovat změnu v řešení problémů, myšlení, pozornosti, koncentraci, jazyku nebo vizuálních schopnostech, odhalila studie.

Tento stav je obvykle spojen s cukrovkou 2. typu, kardiovaskulárním onemocněním, mrtvicí a Alzheimerovou chorobou, uvedli vědci.

Vedoucí autor Dr. Hertzel C. Gerstein řekl: „Naše studie zjistila, že nízké skóre v kognitivních testech předpovídalo srdeční onemocnění u lidí s cukrovkou a dalšími rizikovými faktory srdce.

„Ačkoli vysvětlení toho zůstává nejasné, těmto pacientům by měly být nabídnuty osvědčené léky na srdce, aby se snížilo jejich budoucí riziko srdečního infarktu nebo mrtvice.“

Během studie tým výzkumníků zkoumal kognitivní schopnosti více než 8 000 dospělých s diabetem 2. typu, aby posoudili, zda se u nich rozvinuly srdeční komplikace.
Zjistili, že účastníci, kteří vykazovali známky kognitivního úpadku, měli 1,6krát vyšší pravděpodobnost, že zažijí závažné srdeční problémy ve srovnání s těmi s lepšími kognitivními funkcemi.

Kromě toho zjistili, že účastníci s poklesem kognitivních funkcí byli 1,8krát více ohroženi smrtí nebo mrtvicí ve srovnání s těmi, kteří neměli kognitivní poruchy.

Zdroj: diabetes.co.uk

Sdílet:

Také by se vám mohlo líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..