Také by se vám mohlo líbit

Článek “Mooooc zajímavý obchod!! Stévie – cukrová nať.” okomentovalo 64 čtenářů

 1. Prosím o informaci,zda někdo neví kde sehnat rostlinky stévie v Plzni či Plzeň.kraji.díky majka

 2. Stévie se mi osvědčila na slazení kávy, opravdu zvýrazňuje její chuť, alespoň teda v případě sladidla DiaChrom

 3. Chci podělit a někomu udělat takovou radost, jakou jsem měla já, před 14dny jsem si koupila úplně super sladidlo pro diabetiky, za mě teda super – SlaDIA se sukralózou a stévií, je fakt výborné, kafe s ním oslazené úplná lahoda, což se jen tak nevidí. Něco na té stévii asi fakt bude 🙂

 4. Vážení cukrovkáři.Maminka má cukrovku a já jsem se snažila pěstovat stevii koupenou v zahradnictví, ale i ze semínek. Semena jsou k dostání od ,,Sempry,,.Pěstování nebylo vůbec úspěšné, ale dám Vám informaci.V Německu koupíte Stevii v tabletách, prášku i tekutou za mnohem nižší ceny, než u nás,jen uvedu příklad: 300 tablet za 1,99 Eur.Doufám, že jsem alespoň někomu radou pomohla.

 5. Stevie v německu stojí 3x méněnež v česku 300 tablet necelých 50 kč. Porovnali jsme ji s českou je jich 150 kusů a stojí 72kč a ta mín sladí/česká/a má navíc chem. složky německá je NATUR!!!!!

 6. Stevii lze zakoupit také v Tescu – já jsem jí našel v Tesco Express – 150 tablet za necelou stokorunu!

 7. Dobrý den mám velký zájem o tuto rostlinu nevíte náhodou kde se dá sehnat v Hradci Králove ? za odpověd děkuji

  1. Stévii jsem koupil v kětináčku u trhovců u nádraží v HK (za 36,- Kč), co předtím byla vietnamská tržnice. Ale jinak ji mají čas od času skoro v každém květinářství.
   Tak dobře pořiďte.
   J.Č.

  2. Dobrý den – odpověděl Vám někdo? Prozraďte, kde v HK se dá sehnad semínko a nebo rostlina. Děkuji moc, D.

 8. Steviola Tabs, 2x 1000 tablet originál balení, přenechám za polovinu ceny.Nevhodný dárek.Tel:776506643.

 9. Vážení fanoušci stévie, v poslední době se na internetu objevilo několik otázek týkajících se stévie. Narazil jsem také na jeden dotaz na který bych rád odpověděl i zde. Slazní rostlinou jako takovou je nejvhodnější v usušeném stavu. Čerstvá stévie neuvolňuje tolik steviových glykosidů jakosuchá rostlina.

 10. Milý fanoušci stevie, již dlouho se velmi intenzivně zajímám o růst a pěstování stevie sladké. Ne nadarmo Japonsko zakazuje vývoz osiva ze země. Je to totiž až moc důležitá rostlina. Chtěl bych se s vámi zde podělit o některé poslední poznatky a zkušenosti.

  Vypěstoval jsem několik rostlin které i vykvetly. povedlo se mi rostliny krásně naklíčit a rozsadit. Rád bych zde ale upozornil, že rostlinu má rád hmyz jako jsou mouchy a různý jiný běžně se vyskytující hmyz. Rostlinky doukážou tito paraziti velmi snadno znehodnotit a nemusíte si toho vůbec všimnout. Kvalitní rostlina má totiž svá specifika, která se cení. V současnosti se kilo sušené drcené natě dá prodat za za pěkných pár euro. Ale pozor na požadovanou kvalitu.

  Dále bych zde se zde chtěl vyjádřit k výrobě extraktů.
  Na několika stránkách jsem narazil na receptůru pro výrobu extraktu z lihu. Ikdyž je možné extrakt vyrobit, k ničemu vám nebude. Diabetik alkohol nemůže a dětem jím sladit také nebudete. V používání do potravin

 11. Dobrý den,
  pro doplnění nabídky. Stévie se dá v Brně koupit v zahradnictví čtyřlístek u Obi a nebo můžete mít štěstí i na zelném trhu.

 12. Zahradnictví Radmova , Praha 6 – Břevnov. Sama jsem tam koupila v květnu 2 rostliny – cca 50 Kč / ks – a užmi vesele rostou na balkoně. Zdravím. M.

 13. Zdravím všechny,žádám o radu,kde koupit STEVII.Jsem z Prahy a nemůžu ji sehnat,pokouším se o to již delší čas.Chtěla jsem ji pro manžela,který je diabetik.Děkuji všem za radu.Hezký den

  Babeta

  1. Dobry den,

   nasla jsem Stevia sladidlo, novinka na Praze 7, prodejna zdrave vyzivy, Strossmayerova nam. pod DM drogerii, Natur Zelené zdraví, naproti kostelu Sv. Antonína v blízkosti Strossmayerova nám.
   Farského 1
   Praha 7
   Alespon myslim…. Produkt se jmenuje Stevia Natural. Maji tabletky, praskovou podobu atd. Je to dobry :-]

   1. a jeste jeden obchod. Praha 8 Ladvi, v budove, kde je Albert, takovy maly sympaticky kramek se zdravou vyzivou…

  2. Dobry den,

   nasla jsem Stevia sladidlo, novinka na Praze 7, prodejna zdrave vyzivy, Strossmayerova nam. pod DM drogerii, Natur Zelené zdraví, naproti kostelu Sv. Antonína v blízkosti Strossmayerova nám.
   Farského 1
   Praha 7
   Alespon myslim…. Produkt se jmenuje Stevia Natural. Maji tabletky, praskovou podobu atd. Je to dobry :-]

 14. Vážení, s velikou radostí jsem si včera, t.j. 23.3.2005 zakoupila v OBI Stevii v balení 4 ks různých bylinek za 99,-Kč. Uvařila jsem si čaj a jak jsem se dočetla na Vašich stránkách, že je sladší až 300x než cukr, tak jsem dala ze zvědavosti vylouhovat také 1 lístek Stevie. Ale byla jsem zklamaná, spíš jsem měla čaj bylinkový, nikoliv sladký. Prosím někoho, kdo má možnost zveřejnit na těchto stránkách obrázek, jak tato rostlinka skutečně vypadá. Zřejmě je několik odrůd, z nichž některé nelze používat jako náhradní sladidlo.Moc děkuji,

  1. „Vážená „“mamča““!
   Je viac ako pravdepodobné, že zmes bola zle namiešaná. Listy obsahujú asi 10% steviozidu, ktorý skutočne je asi 300 kríát sladší ako cukor. Ale to sa nevzťahuje na listy. K nám t.j. na Slovensko sa vozí stévia s obsahom cca 12 % steviozidov, to znamená, že 1 g mletých listov má sladivosť asi 3,6 g cukru. Zistite kožko gramov listu stévie bolo vo Vašom čaji a vznásobne to cca 10 %. Žiaž mnohí obchodníci bohatnú na neznalostiach poctivých žudí.
   Nakupujte u odborníkov!
   AGROCONSULT“

 15. halo halo, jsem diabetička prvního týpku a též scháním stévii.¨Pošlete mi prosím vás info na mou adresu, jak tuto dobrůtku sehnat. Děkuji všem_

  1. Z Paraquaye jsem si dovezl několik balení koncetrátu Stevie. Sladím tím čaj, kafe a přítelkyně peče i bezva buchty. Je to sladké podobně jako cukr a chutově nesrovnatelné s umělými sladidly. Můžu poslat dvě balení za poštovné.

   1. Dobrý den,
    chtěla jsem se optat,zda je stále aktuální – zaslat 2 balení Stevie (na vypestování,pokud možno) za poštovné?
    Předem děkuji za odpověd 🙂

 16. Já mám stévie od dvou dodavatelů a každá má trochu jiný tvar listů, jedna je má širší a chlupatější a rostlinka je celkově mohutnější nežli ta druhá s užšími listy. Obě variety jsou ale co do chuti stejně sladké. Teď se mi do nich bohužel dala nějaká houbová choroba, doufám, že o ně nepřijdu.

  1. pokud o ně přijdete (což Vám nepřeji), napiště a já vám zdarma rád část stévií pošlu. Ony se mi v tom skleníku docela slušně i množejí ….

   1. Dobrý den,

    reaguji na Vaši nabídku ohledně poskytnutí Stevie. O této rostlině jsem se dozvěděl nedávno a jako diabetika mě její účinky velmi zaujaly. Pídím se, kde bych ji mohl koupit ale zatím marně. V Praze ani v blízkém okolí jsem neobjevil zatím žádného prodejce. Také nevím nic o způsobu pěstování a praktického použití. Můžete mi poskytnout Vaše praktické poznatky a příp. poradit i s nákupem? Ví, že asi teď není vegetační období ale v přestihu se snažím získat potřebné informace. Budete velmi laskav pokud mi poradíte. Děkuji a zdravím,

    Milan Krátký

    1. já jezdím do zahradnictví v Řeži u prah vlakem směr Kralupy n /Vltavou většinou kupuji v dubnu

   2. Ahoj Fanfane! Mám velký zájem o pěstování Stévie,ale nevím o ní vlastně vůbec nic.Jen to,že s ní lze nahradit cukr.Kde by jsem ji ale v Plzni mohla koupit,to jsem bohužel nezjistila a ani jak se pěstuje,nebo její použití ve vaření a hlavně pečení.Prosím,napište mi nějaké bližší informace,budu vám vděčná!!!! Děkuji Karla Plzeň

   3. Dobrý den,

    stále ještě pěstujete stévii? Ráda bych rostlinu koupila, bydlím v Plzni. Díky za odpověď. Mirka

    1. Kvůli těhotenské cukrovce jsem také sháněla stévii. V Plzni se dá koupit ve zdravé výživě, která je v ulici V šipce (kolmá na Americkou). Mají jí tam jak v tekuté podobě, tak i v prášku. Tekutá se mi osvědčila více.

 17. „Koupené rostliny jsem rozdělil do tří skupin : pokojové, volně na zahradě, ve skleníku. Nejlépe se jim daří ve skleníku. Rostou rychleji a jsou listově bohatší. Ale : nevím, zda je stévií více druhů, nebo zda nedošlo k omylu při zásilce, ale mnou vypěstované listy Stévie nemají moc sladkou chuť (na př. v čaji), spíše je zde cítit chuť bilinná. Nevím, zda dělám nějakou chybu (kdy stříhat, jak sušit, jak louhovat atd.), nebo kde je „“zakopaný pes““. Poradí mi někdo ? Děkuji ! „

  1. Rozdíl mezi Steviema je v tom, že jsou vypěstovány generativně (ze semene). Vhodný jedinci jsou pak vybráni a jsou dále použity k množení tentokrát k vegetativnímu (z řízků). Při prvním množení dostanete různorodé rostliny, které se svými vlastnostmi (velikost, sladivost, tvar a barva listu,…) od sebe můžou lišit. Sladivost závisí hlavně na množství světla a nejvhodnější pěstování je samozřejmě ve skleníku poté venku. Doma jí mít jenom na přezimování.

  2. prosím,jsme s manželkou cukrovkáři,prosím,pošlete na dobírku 3 sazenice nebo semínka.Děkuji a hezký den.Licek Jan,Těsnohlídka 1525,28601ˇČáslav.

  3. stevii pěstuji asi od roku1995 to ji tu skoro nikdo neznal.stevií je více druhů skadit se můze zelenými i sušenými lístky nesmí se nechat vykvést pak se sladivost snižuje.lépe je dát si lístek mezi zuby a přes to pít lépe se sladivosti docílí

 18. Zdravím všechny, jen se chci s vámi podělit o informaci ohledně dia mlsání. Má kamarádka má syna diabetika a tak jsem pro ni hledala nějaký objednávkový obchod na netu, kde by našla něco na zoubek pro něj, našla jsem jich pár a u jednoho si již něco objednala a byla spokojená, tak se třeba mrkněte na http://www.simedic.cz.

 19. Ahoj,
  tak já jsem stévii koupil u nás v Brně v zahradnictví za 60,- Kč. Paní prodavačka říkala, že ji stříhá a ona se potom rozroste. Větvičky potom usuší a dělá z nich výluh. Tedy z lístečků, větvičky jsou k ničemu.
  Se svou zkušeností se zatím moc chlubit nemůžu, než že: doma jsem ji přesadil (byla jen v rašelině), zalívám a roste. Jinak s produkty budu teprve experimentovat. Zatím jsem ji ostříhal a skutečně se rozrostla.
  Přej mnoho úspěchu při pěstování
  Clayman.

  1. Ahoj Claymane,
   jsem taky brňačka a potěšilo mě,že už je sladká tráva k dostáíní už i v Brně a ne jenom v zahradnictví Mareček kdesi až v Sušicích.Poraďíš mi prosím kam pro Stevii zajít? Dík ahoj K.A.

 20. Prosím ty, kteří již začali Stévii pěstovat a mají úspěchy, ať seznámí v Diabeťáčku s výsledky ostatní ! Jak pěstovat, na co si dát pozor a pod. Také kdy a co se z rostliny suší a jak. Také jak to sušené používat ! Děkuji !

  1. Moje první poznatky z pěstování Stévie : čím víc se stříhá, tím líp roste a košatí. Chce hodně světla a taky dost zalévat. Zatím jsem sklidila dvakrát. Z usušené natě odrhnu lístky, stonky vyhodím. Odvar nedělám, dávám rozemnutou nať rovnou např. do tvarohu, nebo do pečiva. Vypadá to sice trochu zvláštně a kromně sladké to chytne i takovou bylinkovou příchuť, ale jde to.

 21. „Zájemcům o pěstování rostlinek doporučuji zahradnictví http://www.chovanec.cz/
  Objednané rostlinky mi přišly poštou opravdu velice pečlivě a profesionálně zabalené a v perfektním stavu.
  Vlasta

 22. „Když uvážím, že většina „“náhradních““ sladidel je fruktóza + problematický aspartam, pak není o čem mluvit ! Chápu farmaceutické firmy a jejich lobistické zájmy a chápu, že tyto všemocné nadnárodní společnosti si to v parlamentech „“zařídí““, aby zakázáno bylo co jejich horentní zisky může ohrozit ! Ale co chudák diabetik ? Má si brát hodně aspartamu, aby dal případně později vydělat i firmám vyráběcích cytostatika ?! Nemůže diabeťáček v tomto pomoci centrálně pro skupinu zájemců, která by se u něho přihlásila ? „

 23. Damy a pani,
  nasiel som Vasu temu ohladne stevie. Velmi rad by som Vam doporucil nasledujuci link, ktory by urcite vyriesil Vas problem so zhananim. Vychadza to dost vela, ale mozete to urobit ako my. Dohodli sme sa traja kolegovia (nakolko balenie obsahuje tri kvety), objednali a cena bola super 400,- Sk aj s dobierkou. Na jednej strane pomozete svojmu zdraviu a na druhej strane budete mat rastlinku, ktora Vam rozsiri Vasu floru v domacnosti. Vela uspechov.
  Marian

  http://www.kvetyazahrada.cz/index.php?id=826

 24. Výborná mňamka: smícháme nakrájený pomeranč, přidáme jogut, trochu skořice a Stévii. Vřele doporučuju!

 25. Zatím se mi listy Stévie osvědčily nejvíce do čaje. Stačí opravdu jen malinko (1/4 kávové lžičky) do velkého hrnku. Zkuste to a uvidíte!

 26. Tak jsem dostala sušenou Stévii – jako čajovou směs. Pokusím se z ní dostat to sladké, nebo vyzkouším, jestli nejdou sladit ovocné knedlíky přímo sušenými částečkami (jsou velmi sladké). Ještě dám vědět. 1 g sušené natě stojí 60 haléřů.

 27. „Chtěla bych reagovat na nabídku prodeje „“Stevie-cukrové natě““
  Přivítala jsem skutečnost, že i u nás v CR lze zakoupit nat· Stevie. Bohužel uvedená nabidka neobsahuje žádné nutné informace a účinky týkající se této rostliny.Myslím si, že je trochu nezodpovědný přístup, zejména pro širokou diabetologickou veřejnost.
  Proto bych chtěla doplnit:
  Stevie , lat.Stevia Rebaudiana Bertoni je rostlina původem z Latinské Ameriky, z Paraguaye, oblasti Amazonky. V posledních letech se rozšířila i do jíných částí světa.
  Celá rostlina , mimo kořenů, obsahuje kolem 10% diterpenického glykosidu, nazývaného steviosid, jehož sladkost je az 300x vyšší než sacharoza.Kromě toho obsahuje i další látky jako je rebaudiosid aj.
  Na zavěr nepříznivá zpráva- Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady ES číslo 258/97 se prodej rostlin a sušených listů jako nové potraviny nebo jako potravinový doplněk zamítá.-cituji Rozhodnutí komise ze dne 22.02.2002
  Podle informace ministerstva zdravotnictvi CR nemůže být z tohoto důvodu rostlina u nás schválena ke konzumaci.
  Ing.J.Kopecká, spec.na andskou a amazonskou alternat.medicinu

  1. Paní Kopecká,
   v některém ze starších článků se můžete o Stévii a i dalších sladivých rostlinách dočíst bližší informace. Já si sušenou Stévii nejkoupila ani jako potravinu, ani jako potravinový doplněk, nýbrž jako čaj.

   1. Vážená paní Jitko,
    se zájmem jsem si přečetla článek paní Kopecké,myslím si ,že ta paní přesně ví o čem mluví.
    Každá věc v této republice a v Evropské Unii ma svojí škatulku.
    takže čaj je brán jako doplněk stravy a nebo lze jej zařadit do názvu potravinový doplněk.
    Firma ,která nabízí tento čaj nemá ho povolen k prodeji.I když na stránkách jejich se píše,že vše je povoleno.
    Bohužel to není pravda ,neboť ministerstvo zdravotnictví se řídí pokyny Evropské Unie a ta vydala zákaz tento čaj prodávat v jakékoliv podobě.
    Je vidět,že firma je velice neobjektivní ke svým zákazníkům.
    Hold chce vidělat na neznalosti lidí.
    Zdravím Alice

    1. Pokud čaj opravdu patří k potravinovým doplňkům, tak přiznávám, že je ten čaj asi opravdu prodáván nelegálně. Je ale škoda, že určité firmy prodej Stévie zakázaly, neboť v USA a v Japonsku se používá ve velmi velkém množství, v Japonsku snad dokonce více, než cukr. Rozhodně je Stévie zdravější, než umělá sladidla a dokonce i než cukr. Tímto ovšem neříkám, že firma, která Stévii prodává, neporušuje zákon. Pouze to, že ten zákon je špatný a kdyby nás zákon měl chránit, povolí Stévii a ne chemická sladidla, která mají plno vedlejších účinků.

     1. U nás co řekne EU je svaté a kdyby mě řekli skoč z mostu tak snad skočím.Jsou to magoři.

  2. Paní Kopecká,
   ta rostlina také není určená ke konzumaci, ale k vyplachování dutiny ústní, tedy k ústní hygieně. Pokud ji chce někdo konuzumovat, je to jeho problém.

   1. „Vážená „“Tulipánka““
    Vyplachovanie ústnej dutiny je iba jedna z možností použitia. V Japonsku sa stévia používa v potravinárstve, kozmetike a vo farmácii. Ale „“mocní tohoto sveta““ bránia rozširovaniu stévie. Tomu je už koniec, lebo EÚ už stéviu schválila.
    S pozdravom“

  3. „Vážená pani inžinierka!
   To čo hovorí Vaše MZ už nieje pravda. Potravinová komisia EÚ už stéviu schválila. Ale americký firma Monsanto stále „“lobbuje““ proti stévii.
   S ústou AROCONSULT“

  4. To asi nestačí, že nám zakázali cukrovary a cukr teď dovážíme, ale ani diabetici si nesmí pěstovat Stevii a co kdyby jsme na celý Evropský parlament a Radu vy….. a byli jsme zase hrdý český národ a ne banda pokakaných přisluhovačů EU, která se do 10 ti let rozpadne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

My Agile Privacy
Tento web používá technické a profilovací soubory cookie. Kliknutím na „Přijmout“ povolíte všechny profilovací soubory cookie. Kliknutím na „Odmítnout“ nebo na X odmítnete všechny profilovací soubory cookie. Kliknutím na „Přizpůsobit“ můžete vybrat, které profilovací soubory cookie aktivovat.