Omezení spojená s Covid-19 mají negativní dopad na dětskou obezitu

Děti, které již bojovaly se svou hmotností, jedly a spaly během vynuceného období karantény více a cvičily mnohem méně ve srovnání se svými rutinami před rokem.

Tým z University of Buffalo studoval v březnu a dubnu 41 dětí s nadváhou z Itálie, kdy byla země nucena jít do plošné karantény se zákazy ve snaze zastavit šíření koronaviru.

Jejich zjištění zjistila, že mladí lidé přidaly jídlo navíc a denně spali o půl hodiny víc.

Kromě toho vyměnili cvičení za dalších pět hodin lenošení denně, kdy se výrazně zvýšil i příjem červeného masa, nezdravých potravin a sladkých nápojů.

S obezitou silně spojenou s diabetem 2. typu by tato zjištění mohla ovlivnit již spirálovitá čísla pro daný stav.

Spoluautor studie Myles Faith, odborník na dětskou obezitu z University of Buffalo, uvedl: „Tragická pandemie COVID-19 má vedlejší účinky přesahující přímou virovou infekci.”

„Děti a dospívající bojující s obezitou jsou umístěny v nešťastné izolační poloze, která zřejmě vytváří nepříznivé prostředí pro udržení zdravého životního stylu.”

„Uznávání těchto nepříznivých vedlejších účinků pandemického blokování COVID-19 je rozhodující pro to, aby nedocházelo k oslabování snah o kontrolu hmotnosti u mladých lidí trpících nadměrnou váhou.”

„V závislosti na době trvání zákazů nemusí být získaná nadváha snadno reverzibilní a může přispět k obezitě během dospělosti, pokud nebude obnoveno zdravější chování. Je to proto, že dětská a adolescentní obezita má tendenci sledovat čas a předpovídat stav hmotnosti v dospělosti.“

Vědci vyzývají odborníky, aby se zaměřili na zavádění virtuálních programů zdravého životního stylu, aby rodiny mohly být informovány o vhodných volbách životního stylu během období karantény.

Zdroj: diabetes.co.uk

Sdílet:

Také by se vám mohlo líbit

Článek “Omezení spojená s Covid-19 mají negativní dopad na dětskou obezitu” okomentoval jeden čtenář

  1. Hi everyone , I’m Kyran Mckinney.
    Welcome to my about page. I started writing in high school after a creative writing assignment for my English teacher. I did creative writing for almost a year before I thought about doing something else.
    I had always loved doing research papers because I’m passionate about learning. When you combine writing skill with a love of learning, dissertation writing only makes sense as a job.
    I’m passionate about helping the students of the future in their school career. When they don’t have time for their paper , I am there to help.

    Kyran Mckinney – Professional Academic Writer – Killer Papers Confederation

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..