Omezení spojená s Covid-19 mají negativní dopad na dětskou obezitu

Děti, které již bojovaly se svou hmotností, jedly a spaly během vynuceného období karantény více a cvičily mnohem méně ve srovnání se svými rutinami před rokem.

Tým z University of Buffalo studoval v březnu a dubnu 41 dětí s nadváhou z Itálie, kdy byla země nucena jít do plošné karantény se zákazy ve snaze zastavit šíření koronaviru.

Jejich zjištění zjistila, že mladí lidé přidaly jídlo navíc a denně spali o půl hodiny víc.

Kromě toho vyměnili cvičení za dalších pět hodin lenošení denně, kdy se výrazně zvýšil i příjem červeného masa, nezdravých potravin a sladkých nápojů.

S obezitou silně spojenou s diabetem 2. typu by tato zjištění mohla ovlivnit již spirálovitá čísla pro daný stav.

Spoluautor studie Myles Faith, odborník na dětskou obezitu z University of Buffalo, uvedl: „Tragická pandemie COVID-19 má vedlejší účinky přesahující přímou virovou infekci.”

„Děti a dospívající bojující s obezitou jsou umístěny v nešťastné izolační poloze, která zřejmě vytváří nepříznivé prostředí pro udržení zdravého životního stylu.”

„Uznávání těchto nepříznivých vedlejších účinků pandemického blokování COVID-19 je rozhodující pro to, aby nedocházelo k oslabování snah o kontrolu hmotnosti u mladých lidí trpících nadměrnou váhou.”

„V závislosti na době trvání zákazů nemusí být získaná nadváha snadno reverzibilní a může přispět k obezitě během dospělosti, pokud nebude obnoveno zdravější chování. Je to proto, že dětská a adolescentní obezita má tendenci sledovat čas a předpovídat stav hmotnosti v dospělosti.“

Vědci vyzývají odborníky, aby se zaměřili na zavádění virtuálních programů zdravého životního stylu, aby rodiny mohly být informovány o vhodných volbách životního stylu během období karantény.

Zdroj: diabetes.co.uk

Sdílet:

Také by se vám mohlo líbit

Článek “Omezení spojená s Covid-19 mají negativní dopad na dětskou obezitu” okomentovali 3 čtenáři

 1. I’m an expert writer who loves to bring smiles to people’s face.

  Writing is what I do for a living and I am so passionate about this. I have worked with several organizations whose mission is to help people solve problems.
  I love traveling and have visited several places in the past few years.
  I’m happy to have written several books that have contributed positively to the lives of many. My works are available in several parts of the world. And I’m currently working with companies that help people save energy. Being a part of this team has open more opportunities for me to excel as a writer. I have worked with different people and met many clients as a writer.
  I can handle any kind of writing project and provide nothing but the best. People come to me all the time to ask if I can solve their writing problems and I accept. I find pleasure in assisting them to solve their problems as a writer.

  Professional Writer – Leonard – http://www.asadeaguia.net Company

 2. Hello everyone, it’s Eduard Jaramillo here!
  I work as a professional an essay writer and have created this content with the intent of changing your life for the better. I started honing my writing abilities in my school years. I learned that my fellow students needed writing help—and they were willing to pay for it. The money was enough to help pay my tuition for my first semester of college.
  Ever since school, I have continued to work as an academic writer. I was hired by a writing company based in the United Kingdom. Since then, the research papers that I have written have been sold around Europe and the United States.
  In my line of work, I have become accustomed to hearing, “Eduard, can you help me meet my writing assignment deadline?” I know that I can provide this service.

  Academic Writer – Eduard – Tips to make remote work effective. Corps

 3. Hi everyone , I’m Kyran Mckinney.
  Welcome to my about page. I started writing in high school after a creative writing assignment for my English teacher. I did creative writing for almost a year before I thought about doing something else.
  I had always loved doing research papers because I’m passionate about learning. When you combine writing skill with a love of learning, dissertation writing only makes sense as a job.
  I’m passionate about helping the students of the future in their school career. When they don’t have time for their paper , I am there to help.

  Kyran Mckinney – Professional Academic Writer – Killer Papers Confederation

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..